BRICKFIELD STUDIO

A creative family

"Nära och personliga samarbeten gör att vi kan stoltsera med en rad lyckade projekt."

CASE

se fler

Vad vi gör

FILM

Berätta er historia med en film. Vi har lång erfarenhet av att planera, producera och redigera rörligt material. Bland annat filmer för information, event, reklam, rekrytering, produktlansering och mycket mer. Vi jobbar även med flera former av fotografering.

koncept

Ska ni lansera en produkt, öppna en ny restaurang eller kanske ta er befintliga verksamhet till en ny nivå. Här samarbetar vi med er och tar fram kreativa lösningar och idéer.

BRANDING

Vad kommunicerar ditt varumärkes visuella profil? Idag handlar det inte bara om att “ta fram en logotyp”. Vi har lång erfarenhet av att skapa genomtänkta visuella utryck åt företag i flera olika branscher.

live

Många rör sig naturligt mot alltmer digitala lösningar. Vi har en gedigen kompetens inom livestreaming i alla former. Håll er nästa konferens på nätet med hjälp av oss.

THE FAMILY

Brickfieldfamiljen är ett gäng likasinnade människor som alla brinner för att göra något riktigt bra.

Elias Hedman

VD & Projektledare
elias@brickfield.se
+46 73 077 42 27

Felix Marcusson

Producent
Felix@brickfield.se
+46 72 386 61 15

David Ragnarsson

Producent
david@brickfield.se
+46 588 31 23

Emma Richter

Social Media Ambassadör
Info@brickfield.se
+46 70 600 06 95

Sia Talebi

Creative director
sia@brickfield.se
+46 76 800 09 45

Alice Ranglen

copywriter
alice@brickfield.se
+46 70 753 09 04

kunder

vad kan vi hjälpa dig med?

Ta kontakt med oss

Tack, vi hör av oss så snart vi kan!
Oops! Something went wrong while submitting the form.